• Anasayfa
 • İletişim
More

  Reiki 3A Aşama | Reiki Master

  Reiki üçüncü aşama eğitimi Japonca’da Shinpiden olarak adlandırılmaktadır. Geleneksel reiki eğitiminde son basamaktır ve sır ve gizem öğretisidir. Reiki Ustası (Reiki Master) olmak için son adımdır. Bu aşamada kişiyeMaster sembolü verilir. Master sembolü reiki ikinci aşama eğitiminde verilen 3 sembolün tamamlayıcısı niteliğinde bir semboldür. Reiki üçüncü aşama eğitiminde geleneksel Usui Reiki Master sembolünden başka Tibet Master sembolü de verilebilir.

  Usui Reiki 3A aşaması Reiki Master seviyesidir. Eğitimi alan kişi bu aşamada Usui Reiki Master olur. Reiki üçüncü aşama aynı zamanda Reiki öğretmenliği (Reiki Master Teacher) aşamasına da hazırlık aşamasıdır. Usui Reiki 2’den sonra hemen Reiki 3B aşamasına hazır olmayan öğrenciler için bir nevi hazırlık aşamasıdır. Öğrenci bu seviyede Reiki öğretmenliği yolunda ihtiyaç duyacağı gelişimleri alır.

  Reiki Master seviyesinde Reiki’nin yeni bir sembolü olan Ustalık Sembolü (Master Sembolü) öğretilir. Mantra ile birlikte ustalık sembolü ögrenciye verilir. Reiki Master bu eğitimden sonra astral boyutta çalışmaya başlar. Öğrenci Kendi kendini eğitebileceği gibi astral boyutta da büyük mesafeler alabilir.

  Reiki 3A eğitimini alan kişi öğrenci yetiştirmeye başlayamaz. Bunun için Reiki 3B aşamasına (Reiki Master Teacher) uyumlanması gerekir. Bununla birlikte eğer öğrenci Usui Reiki 2 aşamasını tamamlamışsa, ve Reiki öğretmeni de buna onay verirse arka arkaya Usui Reiki 3A (Reiki Master) ve Usui Reiki 3B (Reiki Master Teacher) uyumlamaları yapılabilir ve eğitimleri verilebilir.

  Benzer Yazılar

  0BeğenenlerBeğen
  0TakipçilerTakip Et

  Son Yayınlar

  Kuantum Drama Aile Dizilimi Nedir?

  Psikolojide sistemik yaklaşım denilen ve aile diziminin çıkış noktalarından birisi olan bakış açısı kişiyi tek başına bir birey olarak algılamak yerine daha...

  Dikkat Dağınıklığı

  Yetişkinlerde dikkat dağınıklığının olumsuz etkileri çeşitli mental egzersizler ve günlük planlamalar ile minimuma indirilebiliyor. Aynı yöntemler çocuklar için de oldukça etkilidir ancak...

  Kategoriler