• Anasayfa
 • İletişim
More

  Nefes Koçluğu

  Nefes, ruhumuzu bedenimizde tutan köprüdür. Doğduğumuzda bedenimizle birlikte getirdiğimiz en kutsal rehberdir. Doğduğumuzda nefesimiz karında başlar, bağlantılı ve kendiliğindendir.

  Yaşadığımız öfke, kızgınlık, korku gibi duygular nefesimizi tutmamıza ve zamanla yanlış nefes alışkanlıkları geliştirmemize neden olur. Nefes kapasitemizi kullanma oranımız azaldıkça yaşamımızda o kadar Öz’ümüzün doğasında olmayan durumlar deneyimlemeye başlarız..

  Nefes kapasitemizi tam olarak kullanmaya başladığımızda ise bedenimize giren oksijen miktarının da artmasıyla birlikte, kendimizi daha dinç, sağlıklı ve daha enerjik hisseder ve yaşadığımız hayattan daha çok tatmin olmaya başlarız.

  Yapılan nefes terapisi seanslarının her birinin ise kendine özgü bir öyküsü vardır. Kişi yaklaşık 40-45 dakika boyunca derin, tam ve bağlantılı nefes alır ve bedenindeki fiziksel, duygusal ve ruhsal tüm blokajlar su yüzüne çıkmaya başlar ve kişi ciddi bir arınma sürecine girer. Sonrasında 10-15 dakikalık meditatif bir dinlenme süreci vardır.

  Benzer Yazılar

  0BeğenenlerBeğen
  0TakipçilerTakip Et

  Son Yayınlar

  Kuantum Drama Aile Dizilimi Nedir?

  Psikolojide sistemik yaklaşım denilen ve aile diziminin çıkış noktalarından birisi olan bakış açısı kişiyi tek başına bir birey olarak algılamak yerine daha...

  Dikkat Dağınıklığı

  Yetişkinlerde dikkat dağınıklığının olumsuz etkileri çeşitli mental egzersizler ve günlük planlamalar ile minimuma indirilebiliyor. Aynı yöntemler çocuklar için de oldukça etkilidir ancak...

  Kategoriler