• Anasayfa
 • İletişim
More

  Reiki 1. Aşama

  Reiki birinci aşama eğitimi Japonya’da Shoden olarak adlandırılmaktadır. Reiki eğitiminin ilk aşamasıdır ve reiki ile şifanın dokunarak aktarımının öğretildiği bölümdür. Reiki enerjisini kullanmak isteyen kişilere verilen eğitimdir. Reiki birinci aşamasını alan kişiler kendilerine, kişilere ve diğer canlılara enerji vermeyi bu aşamada öğrenirler.

  Reiki enerjisi nin aktarılması ile kişi birinci aşama eğitime başlar. Bu aşamada kişiye standart el pozisyonları, reiki tarihçesi ve reiki prensipleri öğretilir. Ayrıca öğrencinin kendisine ve başka bir kişiye reiki uygulaması için yapması gerekenler öğretilir. İlk aşama sonunda kişiler hayat boyu kullanabilecekleri bir şifa tekniğini öğrenecekler.

  Birinci derece reiki uyumlaması evrensel yaşam gücü enerjisini kişiye açar. Ellerdeki çakralar uyumlama ile açılır. Şifa niyetiyle ellerin ile bir canlıya dokunulması ile yüksek bir enerji o canlıya aktarılır.

  Reiki 1. Aşama Eğitimi uyumlama ve teorik olarak iki bölümden oluşur. Teorik eğitimde öğrenci Reiki nedir, reiki nasıl çalışır, bedenimizin enerjisi, çakralar ve aura hakkında bilgilendirilir. Bundan sonra Reiki nasıl yapılır ve Reiki kullanımı hakkında bilgi verilir. Sonrasında kişi uyumlanır. Reiki’ye uyumlanma işlemi ülkemizde el verme olarak tabir edilen işlemine benzemektedir. Bu aşamadan sonra kişi hem kendine hemde diğer kişilere fiziksel olarak Reiki enerjisi verebilecek duruma gelir.

  Bu aşamadan sonra öğrenci eğitimde gösterildiği şekilde reiki tekniği ile gösterilen bölgelere ellerini gösterildiği pozisyonlarda koyup, Reiki’ye bağlanması yeterlidir. Bu işlem için herhangi bir konsantrasyon gerekmez kişinin istemesi yeterlidir. Bu Reiki yeteneği hayat boyu kaybedilmez. Ancak Reiki’nin enerjisi kullandıkça artarak devam eder. Reiki sembolleri bu aşamada öğretilmez.

  Benzer Yazılar

  0BeğenenlerBeğen
  0TakipçilerTakip Et

  Son Yayınlar

  Kuantum Drama Aile Dizilimi Nedir?

  Psikolojide sistemik yaklaşım denilen ve aile diziminin çıkış noktalarından birisi olan bakış açısı kişiyi tek başına bir birey olarak algılamak yerine daha...

  Dikkat Dağınıklığı

  Yetişkinlerde dikkat dağınıklığının olumsuz etkileri çeşitli mental egzersizler ve günlük planlamalar ile minimuma indirilebiliyor. Aynı yöntemler çocuklar için de oldukça etkilidir ancak...

  Kategoriler