• Anasayfa
 • İletişim
More

  Profesyonel Koçluk Seansları

  Yaşam koçluğu kişinin belirlediği gerçekçi hedeflere stratejik bir plan dahilinde ulaşılmasını sağlayan profesyonel bir disiplin, eylem odaklı bir süreçtir.

  Yaşam koçu ise hedeflerimize ulaşmak için yaptığımız yolculukta gerçek potansiyelimizi görmemize ve kendi kendimize koyduğumuz engelleri fark etmemizi sağlayan ve güçlü sorularla farklı olasılıklar yaratmamıza destek olan yol arkadaşıdır.

  Yaşam koçluğu herhangi bir tedavi veya terapi yöntemi olmayıp, koçluk alan kişiyi hızlı ve etkili bir şekilde belirlediği hedefe ulaştırmaya odaklıdır.

  Koçluk sürecinde koç, koçluk alan kişinin kör veya blokajlı alanlarını güçlü sorularla ortaya çıkarırken, koçluk alan kişi ise hedefine ulaşmak için belirlediği eylemleri yerine getirerek sürece katkıda bulunur.

  Benzer Yazılar

  0BeğenenlerBeğen
  0TakipçilerTakip Et

  Son Yayınlar

  Kuantum Drama Aile Dizilimi Nedir?

  Psikolojide sistemik yaklaşım denilen ve aile diziminin çıkış noktalarından birisi olan bakış açısı kişiyi tek başına bir birey olarak algılamak yerine daha...

  Dikkat Dağınıklığı

  Yetişkinlerde dikkat dağınıklığının olumsuz etkileri çeşitli mental egzersizler ve günlük planlamalar ile minimuma indirilebiliyor. Aynı yöntemler çocuklar için de oldukça etkilidir ancak...

  Kategoriler